Lielā tūre pa Horvātiju, Melnkalni, Bosniju un Hercegovinu. 7 dienas pie jūras. 11 dienas. Komfort-tūre.

Periods:
21.06.2019 - 12.09.2019
€ 390.00 € 490.00 Pasūtīt

 
Autobusa tūre - 11 dienas. Bez nakts pārbraucieniem.


 

Lielā tūre pa Horvātiju, Melnkalni, Bosniju un Hercegovinu. 7 dienas pie jūras. 11 dienas. Komfort-tūre

Rīga – Polija (nakts viesnīcā) – Brno (Čehija) – Bratislava (Slovākija) – Zadara (Horvātija) – Neuma (7 naktis 3* viesnīcā ar brokastīm un vakariņām. Bosnija un Hercegovina) – Dubrovnika (Horvātija) – Boko-Kotoras līcis (Melnkalne) – Perasta (Melnkalne) – Dievmāte uz klints (Melnkalne) - Kotors (Melnkalne) – Kravicas ūdenskritumi (Bosnija un Hercegovina) - Počitela (Bosnija un Hercegovina) – Blagaja (Bosnija un Hercegovina) – Mostara (Bosnija un Hercegovina) – Pelešaca pussala (Horvātija) –  Korčula (Horvātija) – Stona (Horvātija) – Splita (Horvātija) – Trogira (Horvātija) - Omiša (Horvātija)  – Zivju pikniks (Bosnija un Hercegovina) – Polija (nakts viesnīcā) – Rīga

Izbraukšanas datumi

Pilnā tūres cena.
EUR

Tūres cena ar atlaidi.
EUR
Rezervējot līdz
30.11.2018

Tūres cena  ar priekšapmaksu par 3
un vairāk izbraukuma ekskursijām
No 110-220 EUR
Rezervējot līdz 30.11.2018

 

Piemaksa par SGL.
EUR

Papildvieta autobusā. 
EUR

21.06-01.07, 29.08-08.09;

12.09-22.09

520 430 390 130 150

05.07-15.07; 18.07-28.07;

01.08-11.08; 15.08-25.08

490 450 410 130 150

 

Ceļojuma programma:

1.diena.  Izbraukšana no Rīgas 6.00.Pārbrauciens cauri Polijai. Pusdienu pauze. Nakts viesnīcā.
2.diena.  Brno. Ekskursija pa pilsētu. Bratislava. Ekskursija pa pilsētu. Nakts viesnīcā Horvātijā.
3.diena.  Zadara.Ekskursija pa pilsētu. Pārbrauciens uz  Neumu. Izvietošanās un nakšņošana 3* viesnīcā Neumā ar brokastīm un vakariņām.
4.diena.  Ekskursija uz Pelešacas pussalu. Pārbrauciens ar kuteri uz  Korčulu, pilsētas apskate, peldēšanās Korčulas pludmalē, Stonas sienu apskate, vīnu un liķieru degustācija.
5.diena.  Ekskursija uz Melnkalni. Boko-Kotoras līča, Perastas un Budvas apskate, brauciens Dievmātes salā. Peldēšanās Kotoras pludmalē.
6.diena. Ekskursija uz Splitu, Trogiru un Omišu. 
7.diena.  Ekskursija uz Dubrovniku. Peldēšanās Dubrovnikas pludmalē.
8.diena.  Ekskursija uz Bosniju un  Hercegovinu. Mostaras un Počiteļas pilsētu apmeklējums, pusdienās foreles Blagajā, peldēšanās Kravicas ūdenskritumos.
9.diena.  Atpūtas diena. Fišpikniks ar vīnu degustāciju un pusdienām.
10.diena. Pārbrauciens uz Poliju.  Nakts viesnīcā. 
11.diena. Pārbrauciens cauri Polijai ar pusdienu pauzi.  Ierašanās Rīgā ap plkst. 24.00

Pasaules kultūrvēsturiskā mantojumā UNESCO ietverto objektu un objektu  – UNESCO kandidātu saraksts, kurus iespējams apmeklēt mūsu tūres ietvaros :

- Splitas pilsētas vēsturiskais centrs un Diokletiana pils (Horvātija);
- Dubrovnikas vecpilsēta (Horvātija);
- Stonas kopienas un tās apkārtnes kultūrvēsturiskais ansamblis (Horvātija);
- Korčulas pilsētas vēsturiskais centrs (Horvātija);
- Dabas un kultūrvēsturiskais rajons Kotorā (Melnkalne);
- Vecā tilta rajons vēsturiskajā Mostaras centrā (Bosnija un Hercegovina);
- Vēsturiskā apmetne Počiteļā (Bosnija un Hercegovina);
- Arhitektūras un dabas ansamblis Blagajā (Bosnija un Hercegovina);

TŪRES APRAKSTS:

1. diena.

Izbraukšana no Rīgas 6.00.Pārbrauciens cauri Polijai. Pusdienas pauze. Nakts viesnīcā.

2. diena.

Mūsu  ceļojums sākas ar otrās lielākās Čehijas pilsētas, Morāvijas galvaspilsētas  – Brno apmeklējumu. Kopā ar vietēju gidu mēs dosimies aizraujošā ekskursijā pa pilsētu. Tās gaitā mēs redzēsim Morāvijas laukumu, Sv. Jakuba laukumu un baznīcu, Brīvības laukumu, Veco Rātsnamu, Kāpostu tirgu ar Parnasa struklaku un Ditrihšteinu pili, Šilingra laukumu, Dominikāņu laukumu.. Apskatīsim Čehijas nacionālos pieminekļus – Sv. Pētera un Paula baznīcu, Sv. Jakuba dominikāņu baznīcu, kurā atrodas katedra ar kritušajiem enģeļiem, kuru skaistās formas tēlnieks ieraudzīja sapnī. 
Nākošā mūsu pietura ir Slovākijas galvaspilsēta Bratislava, kur mums ir ieplānota ekskursija ar vietējo gidu. Ekskursijas laikā pa mazo un mājīgo vecpilsētu mēs redzēsim Svētā Mihaela vārtus, kuri ir saglabājušies no 14 gadsimta, apmeklēsim Franciskāņu klosteri, no kura sākās vairāk nekā 400 gadu senā Habsburgu dinastijas vēsture Ungārijas karalistē. Redzēsim Arhibīskapa pili, kur tika parakstīts miera līgums ar Napaleonu, Veco Rātslaukumu, kur spīdzināja pirmo Bratislavas raganu, Karaļu palātas, Svētā Martina katedrāli, kur kronēja Habsburgu dinastijas karaļus un karalienes, kā arī Bratislavas cietoksni, no kura skatu laukuma paveras neaizmirstams skats uz Donavu. 

Pēc ekskursijas pa pilsētu mums vēl atliks brīvais laiks, bet kur lēti un labi paēst pusdienas – mēs uzzināsim ekskursijas laikā.

Pievakarē ieradīsimies viesnīcā netālu no Horvātijas robežas. 

Nakts viesnīcā. 

3. diena.

Ekskursija Zadarā.

Vakaru sagaidīsim jau Adrijas jūras piekrastē, pilsētā Neuma. Tā ir vienīgā apdzīvotā vieta Bosnijas – Hercegovinas teritorijā, kam ir izeja uz jūru. Mums vēl pietiks laika nelielai pastaigai un peldei jūrā, kas atrodas nedaudzu minūšu gājienā no viesnīcas, kurā mēs dzīvosim.

Komfortablo pilsētas pludmaļu garums šajā kūrortpilsētā sasniedz vairākus kilometrus. Neumā visu gadu ik diennakti kūsā dzīve: darbojas veikali, maiznīcas, krastmalas restorāni ar dzīvo mūziku... Taču tas neiespaido cenu līmeni: preču un pakalpojumu cenas Neumā ir vienas no zemākajām visā Adrijas piekrastē.

Nakts viesnīcā. 

4. diena.

Adrijas piekrastē mostas agri. Mēs šo dienu sākam ar atpūtu – atvēsinošu peldi vai pirmo saulesstaru ķeršanu. Pāris stundu pludmalē iesākumam pietiek, lai iepazītos ar Adrijas jūras piekrasti. 

Šodien mūs gaida romantiska un gastronomiska izbraukšana uz Pelešacas pussalu, kur kopš neatminamiem laikiem audzē pašas garšīgākās austeres un gatavo pašu populārāko vīnu Horvātijā. 

Pussala ir slavena ne tikai ar austeru plantācijām un vīnu. Dubrovnikas republikai bija sāls ieguves un tirdzniecības monopols visā Balkānu pussalā. Sāli, kā vienu no republikas bagātības un varenības pamatiem, ieguva tieši šeit – pussalā. Bet, lai ienaidnieki nevarētu iebrukt un atņemt sāls raktuves, uz pussalas nodibināja Stonas pilsētu ar varenu aizsargmūri, kurš pilsētu tālredzīgi sadalīja 2 daļās Lielajā un Mazajā Stonā. Slavenā Stonas mūra celtniecību uzsāka 1334. gadā, kad Pelešacas pussalu iekļāva Dubrovnikas republikā. Pa mūra perimetru izvietoja 20 sargtorņus un 5 cietokšņus, bet pats Stonas mūra garums sastādīja 5,5 kilometrus. Kā lielākais aizsargmūris Eiropā, Stonas mūris atzīts par otro lielāko pasaulē pēc Lielā Ķīnas mūra. Un, ja Lielā Stona arī vēl šodien pazīstama kā vieta, kur no jūras ūdens iegūst sāli, tad Mazā Stona atrodas pie pasaulē vienīgā līča, kurā audzē ostrea edulis – mazas apaļas austeres, kas savā laikā auga arī Francijā, Kalifornijā un Japānā. 1930. gadā sērgas rezultātā tās izmira un saglabājušas tikai šeit. Tieši šo austeru dēļ Horvātijas varas iestādes aizliegušas līča tuvumā jebkādu, arī viesnīcu celtniecību.

Tālāk dosimies uz pussalas dienvidiem, brauksim cauri kūrortpilsētai Orebičai. Šeit Sv.Ilijas kalna pakājē no senseniem laikiem dzīvoja horvātu jūrnieku un kapteiņu dinastijas. Pilsētas vēstures sākums meklējams XVII gs vidū, kad kāds kapteinis no Bakarras Pelešacas pussalā uzcēla cietoksni un nosauca to par Orebiču. Turku un pirātu iebrukumu laikā cietoksnis tika sagrauts, bet ap to izveidojusies pilsēta tika iesaukta par kapteiņu pilsētu. Šeit pat ir atsevišķa iela „Kaliganovi” , uz kuras ir tikai kapteiņiem piederošas mājas.

Šeit beidzas autoceļš un sākas jūras pārceltuve, kas savieno Pelešacas pussalu ar mūsu tālāko ceļa mērķi – Korčulas salu. Bet nesteigsimies notikumiem pa priekšu – vispirms pelde, līdz sagaidām savu kuģīti, un tikai pēc tam ceļš atklātajā jūrā.

Svaigā jūras brīze patīkami atvēsina seju. Tieši kursā – gigantiskiem šaha torņiem līdzīgie Korčulas torņi. Tieši Korčulā 1254. gadā dzimis vēlākais slavenais ceļotājs Marko Polo.

Tieši pie šīs salas krastiem viņš kā Venēcijas republikas pavalstnieks piedalījās jūras kaujā starp Dženovu un Venēciju. Venēciešus sakāva, bet Marko Polo saņēma gūstā. Kas zina, vai Marko Polo sarakstītu slaveno, viduslaikos par bestselleru kļuvušo, „Grāmatu par dažādo pasauli” - stāstu par savu ceļojumu pa Āziju, ja nekristu dženoviešu gūstā ? Pēc viņa vārdiem cietumā sarakstītā grāmata kļuva par vienu no pirmajiem eiropiešu zināšanu avotiem par Āziju. Mūsdienās mājā, kurā dzimis Marko Polo, atrodas neliels muzejs. Marko Polo vārds pilsētā sastopams ik uz soļa – kafejnīcu nosaukumos, ceļojumu birojos un pat suvenīru veikalos.

Korčula ir vecākā pilsēta Adrijas jūras krastā, vecāka par Dubrovniku. Laikā no XII-XV gs Korčula vairākkārt pārgāja no vienām rokām otrās. To ir pārvaldījuši slāvu kņazi, Venēcija, Ungārija, Dženova. Tad neilgs neatkarības laiks, un Korčula kļuva par Dubrovnikas republikas sastāvdaļu… Kādu laiku Korčula piederēja Austroungārijas impērijai, pēc tam – Francijai.1807. gadā Korčulu uz īsu laiku iekaroja apvienotā krievu – melnkalniešu flote D.Seņavina vadībā. Korčulu okupēja Itālija, vēlāk tā bija Dienvidslāvijas sastāvā un no 1990.gada Korčula ir neatkarīgās Horvātijas daļa.

Visdziļākās pēdas Korčulas vēsturē atstājuši venēcieši. Tā, piemēram, tieši venēcieši uzcēla masīvos nocietinājumus. Šaurās viduslaiku ieliņas noved pie viscēlākās Korčulas celtnes – Sv.Marka katedrāles. Interesanti, ka katedrāles portālā redzamas kailas Ādama un Ievas figūras, kuras sagrābušas lauvas. Pašā katedrālē apskatāmas kaujas trofejas – dažādi šķēpi un alebardes, kuras korčulieši ieguvuši cīņās ar ienaidniekiem.

Pati pilsēta ir neliela, to var apiet 15-20 minūtēs, un pēc tam – var nopeldēties kristāltīrajā ūdenī pie varenajām viduslaiku pilsētas sienām vai arī pasēdēt ar slaveno Korčulas vīnu “Grk” vai “Poship”’ glāzi rokās kādā no krastmalas krodziņiem. Noteikti jāpasūta kāds zivju ēdiens! Un varam justies kā 7-tajās debesīs! Jāsaka, ka nevienā no Horvātijas pilsētām nejutīsimies tik brīvi un nepiespiesti kā Korčulā!

Atmiņai no Korčulas var iegādāties rotas no koraļļiem. Veikaliņa saimniece, kur šīs rotas tirgo, pati ar akvalangu nirst jūrā , lai tūristiem varētu piedāvāt dažādus jūras brīnumus.

Diemžēl ilgāk kavēties nevaram un jau drīz kuteris ar mūsu tūristiem uz klāja, līgani šūpojoties garāmejoša prāmja saceltos vilnīšos, jestri tuvojas Horvātijas sauszemei. Uz redzēšanos, Korčula ! 

Neliela foto pauze pie Stonas mūra sienām, un tad jau mūsu autobuss apstājas pie pašas ūdens maliņas Mazajā Stonā. Austeru fermas saimniece ar veiklu speciāla naža griezienu atver vienu austeri pēc otras un izvieto tās lielā traukā. Zināms satraukums pārņem pat tos tūristus, kuri pienākuši tikai paskatīties vien. Īsa foto sesija ar austerēm. Pirmie austeres pagaršo pieredzējušākie un drosmīgākie tūristi. Tad saņem dūšu arī nepieredzējušie… Nedaudz citrona sulas, viens – divi garšīga baltvīna kausiņi un skat, jau austere trauks ir tukšs, bet pēc jaunas austeru porcijas jau sastājusies rinda. Izrādās, austeres nav nekas briesmīgs, tīri garšīgas un nedaudz atgādina sēnes.

Par piemiņu būs iespēja iegādāties baltvīnu un sarkanvīnu, medu, augļus un citus garšīgus suvenīrus. Bet tiem, kas apmetušies Klekā, iespēja iegādāties arī svaigas zivis un mīdijas, lai sagatavotu tās savās virtuvītēs. Kā vislabāk gatavot – par to autobusā pastāstīs mūsu gids.

Labu apetīti!

Nakts viesnīcā. 

5. diena.

Visiem labrīt ! Esat izpeldējušies, adaptējušies? Ja tā, tad laipni lūdzam mūsu autobusā!

Lielā tūre uz Melnkalni. Pa kalnu serpentīnu apbraucot Dubrovniku, mēs piestāsim skatu laukumā, kuru iecienījuši profesionāli fotogrāfi. Arī mēs varēsim iejusties profesionālu fotogrāfu lomā un veikt kādu foto sesiju. Šeit iespējams iegādāties arī oriģinālus suvenīrus – kā no smalka zirnekļu tīkla austus mežģīņu galdautus un lakatiņus.

Mūsu galamērķis ir Melnkalne. Ceļš ved pa piekrasti gar Boko-Kotoras līci – vienu no skaistākajiem līčiem pasaulē, kurš ietverts UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Lielākais līcis Adrijas jūras krastā ir ievērojams dabas un vēstures objekts. Līcis 30 km garumā iestiepjas sauszemē, veidojot dabīgu un ērtu ostu kuģiem. Ne velti senie līča iedzīvotāji bija labākie jūrnieki un pirāti. Boka vecitāļu valodā nozīmē „mute” vai „rīkle”. Tik dzejiski šo pasakaini skaisto vietu nosaukuši jūrasbraucēji! Dabas skaistumu vārdos grūti izteikt. Grandiozi, burvīgi, pasakaini – tādiem epitetiem šo vietu apzīmē visi, kam vien palaimējies to redzēt.

Brauciena laikā redzēsim veselu viduslaiku pilsētu virkni, tai skaitā arī Perastu, kura 18.gs. bija plaukstoša ostas pilsēta un galvenais kuģubūves centrs Adrijas jūras piekrastē. Šeit dzīvoja vairāki tūkstoši bagātu, pārtikušu cilvēku, taču tagad – vien 200 iedzīvotāju. No skatu laukuma fotogrāfijās varēsim iemūžināt gan Perastu, gan divas burvīgas salas 500m attālumā no krasta – mākslīgā sala Gospaoda-Škrpela ar Sv.Dievmātes baznīcu un Sv.Džordža sala ar Sv.Georga baznīcu jeb Sv.Jura baznīcu, ar kuru saistās skumja leģenda par nelaimīgu mīlestību, kur nāve vienoja divu mīlētāju sirdis. Vietējie iedzīvotāji patrieca franču ekspedīcijas korpusu uz Sv.Georga salu, no kurienes viņi veica apšaudi. Tās laikā sagrāva karavīra iemīļotās māju, un meitene gāja bojā. Iemīļoto apglabāja salā, bet karavīrs palika uz salas un zvanīja baznīcas torņu zvanus tik ilgi līdz nomira. Tad viņu apglabāja blakus līgavai. 

Diemžēl viduslaiku šaurās ieliņas mūsdienu lielajiem tūristu autobusiem nedod iespēju iebraukt, tādēļ jāatsakās no kārdinājuma apmeklēt pilsētu, no kuras cēlušies vairāki vēlāk Krievijas impērijai Pētera I laikā kalpojušie kapteiņi un flotes komandieri.

Nākošā pietura ir senajā Kotorā, kura arī ietverta UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā un pazīstama kā visplašākais tirgus ar viszemākām cenām visā Horvātijas un Melnkalnes Adrijas jūras piekrastē. Katoras pilsēta kā cietoksnis ir apjozta ar aizsargmūri. Virs rietumu Jūras vārtiem akmenī iecirsts bijušā Dienvidslāvijas vadītāja Josifa Broza Tito aforisms: „Sveša mums nevajag, bet savu neatdosim”. Aiz mūra redzamas senās, šaurās ieliņas ar tikpat senām celtnēm, veikaliem, kafejnīcām un restorāniem ar skatu uz jūru. Pilsētas centrā ir 3 baznīcas – vispazīstamākā ir 1166.gadā celtā Sv.Tripuna katedrāle, kurā glabājas mocekļa Sv. Tripuna pīšļi, kurus atgādāja no Konstantinopoles 9.gs. 

Patīkami, ka atšķirībā no citām Adrijas jūras piekrastes pilsētām, Kotorā nav daudz tūristu. Līdz ar to panākts zelta vidusceļš –  iedzīvotāji netiek īpaši traucēti un pilsēta nav pārvērtusies par atrakciju tūristiem.

Pilsētas skaistumu īpaši pasvītro iespaidīgā fortifikāciju sistēma, kas tiek saglabāta kā pasaules kultūras mantojums. Sienu augstums ir līdz 20 m un platums līdz pat 15 m. Pie kam šīs sienas apjož ne tikai pašu Kotoru, bet stiepjas arī augstu kalnā līdz senajam Sv.Ivana cietoksnim. Līdz tam var nokļūt 30-40 min. laikā, bet tas ir to vērts – no cietokšņa atveras pasakains skats uz apkārtējiem kalniem, Kotoru un Kotoras līci. Bet tiem tūristiem, kam nav pa spēkam iekarot šo virsotni, pietiks veikt tikai daļu no ceļa, jo arī no 110 m augstumā esošās pamestās XV.gs. baznīcas laukumiņa paveras neaizmirstams skats.

Pusstundas pārbrauciens un esam Budvā – Melnkalnes galvaspilsētā, kurā pabijuši gan feniķieši gan senie grieķi un romieši. Izejot cauri vārtiem, kuri kādreiz uz nakti tika slēgti, mēs nokļūstam viduslaiku pilsētā ar senlaicīgām ieliņām un maziem pagalmiņiem, kur ik uz stūra var pamanīt kādas kivi vai krāšņu ziedu audzes. Te ir iespēja apmeklēt cietoksni, bastionu – Citadeli, kurā atrodas Sv.Ivana baznīca un no skatu laukuma paveras brīnišķīga ainava. Budvā atrodas arī labākā smilšainā pludmale, kur var sauļoties un peldēties. Izsalkumu varēs remdēt Lido tipa restorānā. Šeit par ļoti demokrātiskām cenām var pasūtīt ne tikai zivju, bet arī gaļas un veģetāros ēdienus.

Ja laika atlicis maz, tieši uz ielas varat pasūtīt fritētus kalmārus un sīkas zivtiņas, ēdamo rūpīgi iesaiņos plastikāta kārbiņā līdzņemšanai.

Piemiņai – ja esat vīrietis, varat nofotografēties, apkampjot kailu melnkalnietes statuju. Ja sieviete – koku paēnā uz ērtas lāviņas varat ļauties izveicīgām masiera (vai masieres) rokām.

Ja esat nolēmuši vienkārši atpūsties – tad uz vislabāko Budvas pludmali jādodas caur grotu jūras malā. Ceļu parādīsim, kad nokļūsim Budvā. Kādai intrigai taču jābūt!

Atceļā uz Horvātiju esam sagādājuši patīkamu pārsteigumu. Iztaisnosim atceļu un pāri Boko-Kotoras līcim visšaurākajā tā vietā pārcelsimies ar prāmi. Liekas, ka visaptverošā svētku sajūta, kas valda visā Melnkalnes piekrastē, pārņēmusi arī mūs. Nekur braukt vairs negribas! Bet vajag! Aktīvā atpūta arī ir darbs, kaut patīkams. Gudrie melnkalnieši šādos gadījumos saka : „Ja gribas strādāt, apsēdies, atpūties un šī vēlme pāries. Grūti dzīvot neko nedarot, bet lai jūs šīs grūtības nebaida!”.

Mūs grūtības nebaida! Un, lai arī Melnkalnē apslinkuši, mēs te nepaliekam un atgriežamies nu jau tuvajā un dzimtajā Neumā.

Nakts viesnīcā. 

6. diena.

Pēc nepilnas stundas ceļā mēs esam slavenā romiešu imperatora Dioklektiāna dibinātajā Splitā. Dioklektiāns bija vienkāršs zaldāts, kas ar savu prātu un šķēpu spēja nokļūt neierobežotas varas augstumos un vēlāk pats no tās atteicās. Dioklektiāns iegājis vēsturē kā Romas impērijas valstiskās iekārtas reformators un arī kā viens no visnežēlīgākajiem kristietības apspiedējiem. Jāatzīmē, ka atšķirībā no citiem romiešu imperatoriem Dioklektiāns neturējās pie varas un, nolicis savas pilnvaras, devās pavadīt mūža nogali dzimtajā Ilirijā, tagadējās Horvātijas teritorijā, kur bijušajam imperatoram 295.gadā tika uzcelta ap 30 tūkstošus kvadrātmetru plaša, grezna pils. Tā gan vairāk bija nocietināta kara apmetne, nevis pils. Tajā Dioklektiāns vientulībā pavadīja savas dzīves pēdējos 8 gadus. Uz ievērojamu Romas pilsoņu aicinājumu atgriezties un valdīt, Dioklektiāns esot atbildējis: ja tie redzētu, cik lieliski izauguši viņa paša stādītie kāposti, tad neapgrūtinātu ar šādu priekšlikumu.

Ar laiku Dioklektiāna pils, kuru UNESCO iekļāvis Pasaules kultūras mantojuma dārgumu uzskaitē, pārvērtusies par pilsētu – nocietinājumu un kļuvusi par galveno Splitas ievērības objektu.

Pats pilsētas nosaukums ir izmainīts latīņu vārds „Palatium”, t.i. pils. Pils teritorijā lieliski saglabājušies Jupitera templis – bijušais romiešu templis, kas viduslaikos pārvērsts par kristiešu baznīcu, arī Prokuraciju laukums, Katedrāle, Sudraba un Zelta vārti. Visi šie kultūras pieminekļi var pretendēt uz ievērojamāko kultūras pieminekļu statusu visā Adrijā.

Pilsētas arhitektūra, ar tajā valdošo visdažādāko stilu sajaukumu, ir unikāla. Tas piešķir Splitai neatvairāmu burvību. Pat vietējie iedzīvotāji pelna īpašu uzmanību. Pastāv uzskats, ka šeit dzīvo visskaistākās Horvātijas sievietes. Divas Splitas iedzīvotājas iekarojušas Mis Pasaule titulu. Arī vīrieši ir ievērības cienīgi ar savu garo augumu. Daudzi no viņiem spēlē pasaules slavenākajās basketbola komandās. Bet tie, kas neplūc slavas laurus sportā, piedalās dažādos vēsturiskos uzvedumos un karnevālos. Viens no šādiem uzvedumiem sākas tieši pusdienlaikā, kad Peristila laukumā, bungām dārdot, svinīgā veidā ierodas pats imperators. Šis uzvedums notiek tikai tūrisma sezonas laikā. Vispirms laukumā ierodas senās Romas gvardi un attīra laukumu no tūristiem. Un tad ierodas pats imperators ar savu sievu un sveic klātesošos ar latīņu „Ave”! Bet tālākais jau atkarīgs no pašiem tūristiem. Ja viņi izrāda cieņu, imperators var ar tiem arī pakomunicēt. Ja imperators ar sagaidīšanu ir apmierināts, to norāda viņa rokas augšupvērstais īkšķis. Bet ja ne, kas gan notiktu, ja īkšķis norādītu uz leju...

Tātad, cienījamās dāmas, ja vēlaties nofotografēties ar īstiem Romas leģionāriem – dodieties uz Splitu un nenožēlosiet !

Pēc vēsturiskās pilsētas daļas apskates ieteicam pastaigāties pa brīnišķīgo Splitas krastmalu, kas kļuvusi par Splitas vizītkarti. Ievērību pelna arī tirgus, kurā iespējams iegādāties visdažādākos augļus un arī suvenīrus.

Ekskursija Trogirā.

Nākošā pilsēta, ar kuru iepazīsimies šajā ceļojumā, būs senā pirātu pilsētiņa Omiša. Jā, nebrīnieties, tieši pirātu pilsēta, jo vairākus gadu desmitus šeit saimniekoja jūras laupītāji, iedvešot bailes Adrijas jūras jūrniekiem un tirgotājiem. Šeit uz augstas klints, pie Cetinas upes ietekas jūrā, viņi uzcēla nepieejamu fortu.

Šodien Omiša ir viena no gleznainākajām Horvātijas pilsētām, kuras vizītkarte ir brīnišķīgas smilšu pludmales un interesanti suvenīri ar jūras un pirātu tematiku, kā arī lieliska virtuve.

Mēs vēlamies uzaicināt jūs uz ļoti interesantu un pievilcīgu horvātu nacionalo restorānu. Taču, lai nokļūtu līdz šim , tālu apkārtnē izslavētajam ,restorānam jeb horvātu valodā konobai, mēs dosimies aizraujošā laivu braucienā pa Neretvas upi. Mums apkārt pletīsies mandarīnu, apelsīnu, citronu, persiku, granātābolu un citu augļu koku plantācijas. Šai ielejai, kas atrodas Horvātijas teritorijā, ir piešķirts dabas parka statuss un tas atrodas valsts aizsardzībā. Ielejā augsne ir ļoti auglīga. Pateicoties unikālajam mikroklimatam, šeit aug praktiski viss, sākot ar arbūziem, mandarīniem un sinepēm un beidzot ar granātāboliem un kartupeļiem. Vietējie iedzīvotāji šeit nodarbojas ar lauksaimniecību un zvejniecību. Zuši un vardes no Neretvas upes ūdeņiem ir pazīstami jau no Senās Romas laikiem un ir lieliskas delikateses, ko piedāvā apkārtnes restorānos. Taču, kā saka, no stāstiem vien paēdis nebūsi. Kamēr mūsu laiva spraucas cauri meldriem un ūdensrozēm, mēs varam baudīt apkārnes ainavas un gādīgi laivā "aizmirsto" vieglas dzintarkrāsas travaricu, piekožot klāt vīģes. Pēc brīža laiva jau piestāj brīnišķīgas, ziedošas saliņas krastā un pēkšņi, it kā no nekurienes, parādās galdi ar ēdieniem un dzērieniem. Šeit satiekam eksotiskas pīles, trušus, ēzelīti, kas gaida no tūristiem kādu arbūza miziņu. Visapkārt ziedi, granātābolu koki...

Plūst vīna upe, skan aizraujoša horvātu mūzika, Jautrība sit augstu vilni. Dejo visi- gan tūristi gan viesmīļi, gan pats restorāna saimnieks Marko...

Nakts viesnīcā. 

7. diena.

Šo dienu sāksim ar kārtīgu atpūtu. No rīta visi organizēti slinkojam: sauļojamies pludmalē, izbaudām jūru, fotografējamies ar jūras ežiem, bāžam pirkstus krabju spīlēs un ķeram labākos kadrus pie palmām. Šodien pludmale. Un tikai pludmale! Un bieza jo bieza pretiedeguma krēma kārta! Viss! Nedaudz apdeguši, apdulluši no svelmainās Horvātijas saules, esam gatavi turpmākiem piedzīvojumiem. Mūs gaida noslēpumainā Dubrovnika, par kuru daudzi dzirdējuši, bet maz – redzējuši. Ieņemam vietas autobusā un – uz priekšu!

Un lūk – mūsu priekšā atveras Dubrovniku panorāma. Dubrovnika ir īsta Adrijas pērle, kopš 1979.gada iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā un ir viena no 3 skaistākajām Renesanses laikmeta pilsētām Eiropā līdzās Venēcijai un Amsterdamai. Bernards Šovs ir teicis: “Tiem, kas meklē paradīzi zemes virsū, jādodas uz Dubrovniku!’’ Un katram ir jāatrod sava paradīze zemes virsū! Iespējams, ka tā būs šī pasakainā Vidusjūras pilsēta, kādreizējā brīvā un lepnā Dubrovnikas republika ar devīzi: „Brīvība netiek pārdota ne par kādu pasaules zeltu.”

Dubrovnikas „zelta periods” ir XV-XVII gs., šajā laikā pilsēta ieguva to izskatu, kādā tā skatāma šodien. Sešu gadsimtu laikā uzceltas cietokšņa sienas (garums – 2 km, platums līdz 6 m un augstums līdz 20 m). Cietokšņa sienas lieliski aizsargāja pilsētu no naidnieku uzbrukumiem. Sienas arī šodien atrodas lieliskā stāvoklī, atvērtas tūristu apmeklējumiem. Cienījamie tūristi ! Lūdzu neatkārtojiet dažu savu priekšgājēju kļūdu, kuri tā arī neuzkāpa Dubrovnikas cietokšņa aizsargmūros, bet ķemmēja suvenīru veikaliņus. Kas nav redzējis Dubrovniku no cietokšņa sienas augstuma – tas nav redzējis neko! Ir arī alternatīva – funikulieris, ar kuru dažās minūtēs iespējams nokļūt senatnīgā franču forta pakājē. Fortu uzcēla franču karaspēks, lai iebaidītu pilsētniekus. No putna lidojuma augstuma Dubrovnika ir neatkārtojama!

Pašā pilsētas centrā var arī peldēties izveidotajā improvizētajā peldētavā, kas ir iekārtota aiz milzīga forta pie cietokšņa sienas.

Dubrovnikā ir arī „civilizēta” pludmale, to iecienījuši vecāka gadagājuma tūristi. Interesanti, ka attālums no Neumas (Klekas) līdz Dubrovnikai ir samērā neliels – ap 70 km, tomēr ūdens temperatūra Dubrovnikā ir ievērojami augstāka. Neticiet ? Iesakām pamēģināt!

Pēc tam, kad būsiet pilsētu iemīlējuši un kādu daļiņu no sirds atstājuši Dubrovnikā, dosimies atpakaļ uz mūsu viesmīlīgajiem apartamentiem. 

Nakts viesnīcā. 

8. diena.

Šodien mūsu plānos ietilpst iepazīties ar musulmanisko Bosniju un Hercegovinu. Šī diena būs visvieglākā mūsu klejojumu pa Balkāniem laikā ! Mūsu ceļš vedīs uz musulmaniskās Bosnijas un Hercegovinas kontinentālo daļu, seno Illirijas zemi, kādreizējo robežu starp Romas impērijas rietumu daļu un Bizantiju. Citas pilsētas, citi cilvēki, cits dzīves veids...

Pirmā mūsu pietura – Hercegovinas pērle – Kravices ūdenskritumi – lielākie un skaistākie valstī. Ūdenskritumu augstums ir 26 m, platums 120 m. Īpaši jauki, ka ezerā ūdenskritumu pakājē var peldēties. Ezera dibens smilšains, nav akmeņu un nogrimušu koku. Vai nu peldi, vai arī šķērso ezeru pa speciālām laipām. Var mēģināt arī pārbrist... Tieši tādēļ vasaras laikā Kravices ūdenskritumi tūristu un peldēt mīļu vidū ir īpaši populāri. Interesanti, ka pagājušajā gadā septembrī mūsu grupa pie šī ūdenskrituma satika pasaulē populāro kinorežisoru Emiru Kusturicu, viņš mums pamāja ar roku. Un ja jau pats Kusturice izvēlas šo ūdenskritumu kā dekorāciju savai filmai, vai mēs sliktāki ? Dabīga ūdens atrakcija – stāvot nedaudz atstatus no galvenā ūdens krituma zem smalkākām strūklām ir pilnīgs Šarko dušas efekts.

Un vēl – ja gar ūdenskrituma malu uzrāpties nedaudz augstāk, atradīsiet nedaudz mazākus ezeriņus, paslēptus no ļaužu acīm aiz klintīm. Neviļus nāk prātā Afrodites peldvieta, par kuru daudzi dzirdējuši, bet neviens nav redzējis.

Neliels pārbrauciens, un mēs esam neoficiālajā dienvidu Hercegovinas galvaspilsētā Mostarā.

Izvietojusies klinšainajos Neretvas upes krastos, šī senā pilsēta ir interesanta ar divu atšķirīgu reliģiju klātbūtni. Vēl nesenā laikā viens upes krasts skaitījās horvātu puse, otrs – bosniešu. Attiecīgi vienā krastā dzīvoja katoļticīgie, otrā – musulmaņi. Arī šodien Mostaras „musulmaņu” puse atgādina arābu valstis: tirdzniecības būdas ar saulē zaigojošiem traukiem, bižutēriju, vēderdeju kostīmiem, vējā plīvojošiem krāsainiem lakatiem, sastopamas ik uz soļa.

Ievērojamākā Mostaras vieta – Vecā turku pilsēta ar savu neatkārtojamo atmosfēru, nenoliedzami Bosnijā un Hercegovinā ir visskaistākā. Pilsētas vizītkarte – pāri zaļganajiem Neretvas ūdeņiem izliecies Vecais tilts. Šo tiltu 1566. gadā uzbūvēja Mimarams Hairuddins. 1993.gada asiņainajā pilsoņu karā UNESCO aizsargāto tiltu sagrāva horvātu artilērija. Tiltu atjaunoja tikai 2004.gadā. Tagad, tāpat kā pirms daudziem gadsimtiem, vietējie puikas par prieku tūristiem par nelielām naudiņām no tilta lec upē. Dzīve turpinās...

Vecās līkumotās Mostaras ieliņas sauc un aicina aizmirst par laiku un apkārtni. Te ļoti patīkami vienatnē pastaigāties, uzkāpt minaretā, padzert īstu turku kafiju, bodītē nopirkt īstu rahat-lukumu, pārbaudīt turpat uz ielas nopērkamu senlaicīgu kinžalu asmeņu asumu , kā suvenīrus iegādāties speciālo vara turku kafijkanniņu, oriģinālas garšvielu dzirnaviņas, kas vairāk atgādina mākslas priekšmetus, nevis lētas mantiņas...

12 km attālumā no Mostaras atrodas ciematiņš Blagaja.

Nākamā pieturvieta – Blagaja, kur savu tecējumu sāk Buna. Spēcīga ūdens strūkla raujas laukā no milzīgas atveres alā. Virs tās klintis, kur 25 m augstumā ligzdo berkuti un alu baloži. Bunas izteka ir viena no varenākajām Eiropā. Klints pakājē saglabājusies sena dervišu mītne – tekke, uz tās fona ļoti mīl fotografēties tūristi.

Augstu klintīs virs Blagajas miestiņa redzams viduslaiku cietoksnis Herceg-Stejepan - pēdējā Hum valstiņas, mūsdienu Hercegovinas valdnieka hercoga Stepena Vukčiča rezidence. Pa līkloču taciņu līdz cietoksnim iespējams nokļūt 45 minūtēs.

Vēl viena Blagajas iezīme – pie kalnu upes atrodas vairāki restorāni. Pati upe vienkārši burbuļo no foreļu pārpilnības. Liekas, tās pašas prasās tikt uz šķīvja. Tieši tādēļ te esam ieplānojuši pusdienas. Bet ja kāds zivis neēd, iespējams pasūtīt arī gaļas un veģetāros ēdienus. Pusdienu cenas ir pārsteidzoši demokrātiskas. Vai tik nesanāks kārtīga gardēžu pēcpusdiena?

Nakts viesnīcā. 

9. diena.

Mūsu atpūtas pēdējā dienā piedāvājam ļoti interesantu izbraukumu ar kuģīti pa jūras līci - fišpikniku.

Vīns līst kā upe. Skan aizraujošā horvātu mūzika. 

Krāšņa daba, lielisks laiks, pasakains vīns... Ko gan vēl vēlēties priekš laimīgas dzīves? Nu kamdēļ mums jau rīt jābrauc projām? Varētu taču palikt šajā burvīgajā zemē vēl kādas divas, trīs dienas.

Horvāti ļoti mīl kādu teiksmu: kad Dievs tautām dalīja zemes, viņš vāciešiem iedalīja Vāciju, frančiem – Franciju, itāļiem – Itāliju, vienu vārdu sakot visas zemes izdalīja, bet par horvātiem piemirsa. Atnāca horvāti pie Dieva un saka: „Kā tad tā Kungs, visiem zemes iedalīji, bet par mums aizmirsi”. Dievs padomājis un teicis: „Nu, ja tā sanācis, tad ņemiet to, ko biju atstājis pats sev” – un atdeva viņiem Horvātiju. Žēl gan, ka Dievs šo zemi atdeva horvātiem, bet ne mums… Nu ko, laiks posties uz mājām.

Mūsu pēdējā atpūtas diena Horvātijā – tikai ūdens, saule, salas un izklaides! 

Nakts viesnīcā. 

10. diena.

Izbraukšana no viesnīcas. Pārbrauciens uz Ungāriju. Pusdienu pauze. Pārbrauciens uz Poliju.

Nakts viesnīcā.

11. diena.

Brokastis. Brauciens cauri Polijai. Pusdienu pauze. Iebraukšana Rīgā ~ 24.00.

P.S. Maršrutā iespējamas nelielas izmaiņas.

Ekskursiju kārtība var mainīties.

Brauciena cenā iekļauts: 

- Brauciens pa maršrutu ar grupas vadītāju, 

- 3 naktis viesnīcā ar brokastīm, 

- 7 naktis 3* viesnīcā  ( brokastis + vakariņas iekļautas tūres cenā) pie jūras.

Papildus (nav obligāti) tēriņi

- Medicīniskā apdrošināšana – 10 EUR ( vecāki par 65 gadiem – 15 EUR ). 

Pilna ekskursijas pakete ~ 220 (235) EUR, bērniem ~ 100 (115) EUR . Tajā skaitā:

1. ekskursija uz Stonu – Korčulu ( ieskaitot biļetes uz kuteri ) – 40 EUR, bērniem – 20 EUR;

2. ekskursija uz Melnkalni – 40 EUR, bērniem – 20 EUR;

3. ekskursija Splitā, Trogirā un Omišā – 45 EUR, bērniem 25 EUR;

4. ekskursija uz Dubrovniku – 30 EUR, bērniem – 15 EUR

5. ekskursija uz Bosniju un Hercegovinu – 45 EUR, bērniem – 20 EUR;

6. ekskursija Brno – 10 EUR , bērniem 5 EUR;

7. ekskursija Bratislavā – 10 EUR, bērniem 5 EUR;

8. ekskursija Zadarā - 15 EUR, bērniem -5 EUR.

P.S. Pilnu ekskursiju paketi var iegādāties birojā vienlaicīgi ar maksu par tūri vai arī atsevišķi. Pērkot ekskursiju paketi, atlaide - 15 EUR.

Papildus (pēc vēlēšanās) apmaksā pusdienas un degustācijas ~ 40 (30) EUR:
- pusdienas restorānā ar foreli vai gaļas ēdieniem Hercegovinē – 10/12 EUR; 
- fišpikniks ar kuģīti pa jūras līci (ar pusdienām un vīnu) – 25 EUR, bērniem līdz 12 g.-15 EUR, līdz 17 g.-20 EUR;

- biletes uz kuteri pie Dievmātes salas - 5 EUR.

P.S. Brokastis un vakariņas viesnīcas restorānā notiek tikai grupas vadītāja un viesnīcas vadības saskaņotajā laikā. Tūristi, kuri nebrauc ekskursijās, brokastot un vakariņot var tikai kopā ar grupu - tai noteiktajā laikā.

UZMANĪBU! Ja jums ceļojuma laikā ir plānota kāzu jubileja, dzimšanas dienas svinības u.t.t., kuras vēlaties pavadīt maksimāli komfortablos apstākļos, rekomendējam rezervēt numuriņu viesnīcā ar balkonu ar skatu uz jūru, jo pilsētas Neumas viesnīcā, kur mēs apmetamies, ne visiem numuriņiem ir šīs ekstras.

PIEMAKSA par šādu numuriņu ar balkonu un ar skatu uz jūru – 160 eiro (par numuriņu uz 7 naktīm).

Avansa iemaksa par rezervāciju – 100 EUR no cilvēka, pilna apmaksa par tūri vienu mēnesi iepriekš pirms ceļojuma. 

 

19 -29.07.2018

 

 

Турист

 

Поездка оставила хорошее впечатление, много интересного. Спасибо за хорошее путешествие. Сплит и Омиш — супер!

 

Елена и Иван Н.

 

Первый раз поехали с мужем в Хорватию. Очень понравилась эта страна, много впечатлений. Огромное спасибо гиду Петру и особенно нашим водителям. Хотела бы ещё побывать.

 

Турист

 

Очень хорошая, насыщенная поездка, нормальные условия проживания, знающий и веселый гид Петр.

 

Алла и Вадим Б.

 

Поездкой очень довольны. Автобус новый, группа небольшая. Гид — Петр, повезло! В Хорватии отель с видом на море!

 

Айвар П.

 

Впервые в такой долгой поездке на автобусе. Большую часть времени просто был под впечатлением, наслаждался поездкой. Тур очень насыщенный.

21.06 – 01.07. 2018

 

 

Анна Х.

 

Для любителей активного отдыха, поездка просто замечательная. Красоты природы и городов завораживают. Экскурсии познавательные, гид рассказывает интересно.

 

Турист

 

Очень много впечатлений, горы, море, новые города, дух захватывает. Спасибо Георгию за организацию экскурсий и заботу о туристах. Еще бы свободный денек позагорать, поплавать.

 

Ирина К.

 

Очень информативная, познавательная, насыщенная поездка. Море впечатлений! Очень хорошо сочетается подача информации (экскурсии) и отдых (поездка на катерах, обед, фишпикник, дегустации и устрицы). Вообще все здорово, спасибо большое !!!Отдельное спасибо Георгию и водителям!

 

Елена Ч.

 

Впечатление от поездки хорошее. Выражаем благодарность водителям за их профессионализм. Ну и Георгию, естественно.

 

Галина Ш.

 

Впечатления положительные. Получила огромное удовольствие от красоты природы и от архитектуры городов. Благодарю водителей в этом туре и гида Георгия за экскурсии ( все было интересно и понятно).

 

Ирина Р.

 

Много увидела нового, интересного. Руоководитель группы и водители с работой справились отлично.

 

Надежда Т.

 

Понравились красота гор Боснии, а особенно Дубровник в Хорватии.

 

Светлана К.

 

Еду с фирмой не в первый раз. Как всегда, масса впечатлений. Интересные экскурсии, программа выполнена. В основном всё отлично.

 

Семья из Таллина

 

В целом впечатления очень позитивные. Побывали в прекрасных местах, о которых будут долгие замечательные впечатления. Маршрут продуман хорошо, большое спасибо нашему гиду Георгию!

Зинаида М.

 

Путешестви было приятным, получила много положительных эмоций от увиденного, от общения с людьми, которые находились рядом. Отдохнула так, как хотелось. Выражаю благодарность гиду Георгию и нашим водителям за профессионализм.

 

Rūta un Mikols G.

 

Visumā viss labi, ļoti patika.

 

Семья Ф.

 

Экскурсии в туре хорошие и познавательные.

 

Турист

 

Программа тура выполнена, все выезды были хорошо организованы. Спасибо Георгию.

 

Анна Д.

 

Мы с родителями уже около 5 лет знакомы с фирмой “Persona Tour” и на этот раз решили съездить на Адриатическое море, позагорать, отдохнуть от Питерских дождей и моих репетиций и спектаклей в Мариинском театре. Сначала было тяжело, долгая дорога дала о себе знать, но это того стоило! Замечательный городок Неум покорил меня с первого взгляда своим расположением, безмятежностью и красотой! И хоть мы были не на всех экскурсиях, мне очень понравился этот тур! Отдельное спасибо хочу сказать Георгию за интересные рассказы и организованность, благодаря которой мы едем домой вовремя. Больше всего нашу команду, как мне кажется, сблизил фишпикник, где танцевали и веселлись абсолютно все ( даже те, кто не хотел и не умел). Итак мой телефон полон фотографий, голова воспоминаниями, а душа насыщена, а надо ли больше? Я уверена, что буду еще долго вспоминать этот тур!

 

Дмитрий С.

 

Самые яркие впечатления! Каждая экскурсия отличалась калоритностью и индивидуальностью! Сопровождающий персонал сделал наш отдых более ярким своей компетенцией и профессионализмом!

 

Оксана Ш.

 

Впечатления от поездки яркие от окружающей природы и исторических городов.

 

Елена М.

 

Очень познавательный, насыщенный тур, и все благодаря гиду Георгию, его увлеченность, юмор сделали поездку незабываемой! Особая благодарность водителям Мундису и Эрику. Мастера своего дела. Спасибо.

 

Галина Л.

 

Самые восторженные впечатления от всех Балканских красот. Очень насыщенная поездка. Знающий и терпеливый гид. Для любителей активного отдыха — то, что надо. Отдельное спасибо водителям.

 

Ирина М.

 

Остались самые приятные впечатления. Огромное спасибо всей команде: Георгию, Эрику и Мундису за хорошую организацию.

 

Расма Г.

 

Куда бы не ехать, лишь бы увидеть что-то новое. Нас всюду сопровождал очень эрудированный, позитивный гид Георгий, ему отдельное спасибо. Всё ясно, чётко по времени. Ещё раз спасибо! До встречи.

 

Зоя К.

 

Мои впечатления, так как я впервые — это красота природы восхитительная, и узнала о городах. В общем я поняла для себя, что буду еще и еще по мере возможности ездить. Гиду Георгию — браво. Шоферы — молодцы.

 

Тамара Ж.

 

Хорошая организаторская работа гида, плюс чувство юмора и оптимизм. Много интересной информации. Своевременные остановки. Насыщенная поездка.

 

Турист

 

  1. Все четко и хорошо организовано.

  2. Сопровождающий тура прекрасно знает маршрут, интересно рассказывает.

  3. Программа тура продумана.

  4. Хорошие гостиницы.

 

Вивия

 

Тур понравился. Проживание в отелях нормальное, еда и вино на пикниках отличные.

 

Юрий К.

 

Поездка вышла замечательная, много чего узнал нового, погода не подвела. Большое спасибо гиду Георгию — помогал решать наши проблемы и вообще хорошо вел группу.

 

Татьяна Ц.

 

Все очень понравилось. Отель «Луна» - хорошее расположение, питание и очень внимательное отношение. Все в туре продумано. Впечатляет природа.

 

Антонина Б.

 

Моя мечта сбылась! Впечатлил домик М.Поло. Солнце, фрукты, море дополняют маршрут.

 

Juris B.

 

Ceļojums bija grūts bet interesants. Iepazinos ar daudzajām skaistajām vietām. Bija labs gids.

Aina V.

 

Pirmo reizi braucu uz ārzemēm, bet iespaidi palika pasakaini, jo visu, ko agrāk redzēju bildes, vai televīzijā, šoreiz es baudīju ar acīm un ausīm. Mani patīkami pārsteidza gida Georgija lakoniskais stāstījums un vēstuiskā informācija šīm valstīm, jo man ir svarīgi redzēt un dzirdēt, kā dzīvo citās valstīs. Ar braucienu esmu ļoti apmierināta un neko mainīt nevēlētos.

Paldies arī mūsu šoferīšiem un visam kolektīvam, kas bija kopā ar manīm! Paldies mūsu gidam Georgijam par lielisku organizāciju!

 

 

 

Tūrists

 

Lieliska komanda, labs gids! Daudz uzzināju par vēsturiskaijiem objektiem, pateicoties mūsu gidam Georgijam. Paldies par lielisku programmu, atpūtu uz kuģīšiem un lielisku ēdienu baudīšanu!

 

HORVĀTIJA 08 -18.09.2016

Tūristi

Brauciens bija ļoti lielisks un neaizmirstains. Milzīga pateicība tūres organizatoriem, gidei Aelitai un šoferīšiem par lielisku un profesionalo darbu! Palielināt tūres dienu skaitu līdz 15 dienam!

Margarita un Anatolijs G.

Kas var būt labāks par šo! Gribētos īlgāku tūri un varētu būt starp ekskursijam viena diena brīva.

Alda D.

Brīnišķīgi, viss ļoti labi organizēts, viesnīcas labas. Gide un šoferi – laba komanda.

Alla A.

Lielisks brauciens, interesantas ekskursijas, labi vadītāji, zinoša gide un brīnišķīga sieviete Aelita.

Ivars V.

Ar braucienu esmu apmierināts, patika viss. Ja par tik nelielām naudiņām var tik iespaidu gūt, es domāju, ka ir verts to izmantot un apceļot pasauli. Visiem jums liels paldies.

Regina V.

Ļoti ļoti iespaidiem bagāts brauciens. Daudz interesantu apskatei objektu. Tiešām patika viss, gide Aelita izcila savā jomā, zinoša, daudzpriecīga un vienkārši jauks cilvēks. Ar “Persona Tour” braucu pirmoreizi, bet ja radītas vēlreiz iespēja, noteikti braukšu un ieteikšu draugiem.

Зиновия М.

Впечатления отличные, согласна еще пару дней отдохнуть и в море покупаться.

Светлана Б.

Все великолепно и замечательно! Благодарность за поездку, замечаний нет, только пожелание продлить ее на несколько дней.

Людмила К.

Замечательно организованный тур, оставивший массу приятных впечатлений.

Иван К.

Впечатлило все, начиная с дороги, заканчивая экскурсиями и самим отдыхом.

Турист

Очень-очень доволен. Все ОК.

Заламан Л.

Все отлично. Гид Аэлита максимально и полно знает весь маршрут, шоферы хорошо управляются на дорогах. Желательно побольше дней в туре для отдыха.

Жанна Б.

Впечатление о поездке замечательное, профессиональный гид, опытные водители. Интересные экскурсии. С погодой и отелями повезло, питание 2х разовое, вкусно. Группа дружная и активная. Всем спасибо за поездку!

Туристы

Поездка понравилась. Гостиница, Неум, номер очень хороший. В основном все в норме, можно было бы добавить шоп тур в Чехии или Польше. Работа шоферов и гида — на отлично!

Тамара Б.

Поездка очень понравилась, очень насыщенная, посетили много красивых и интересных мест. Гостиницы тоже были на хорошем уровне. Работу гида и водителей оцениваю высоко. Режим остановок соблюдался.

Владимир З.

Организация, бытовые условия, экскурсионно-информационнная часть, вождение- 5 по пятибальной шкале, т. е. Отлично!

Светлана Б.

Все очень понравилось — теплое море, отличная кухня, интересные экскурсии и профессионализм наших пилотов и гида Аэлиты! Огромное спасибо!!! Замечаний нет, обязательно будем обращаться и сотрудничать с Персона тур в дальнейшем.

Алексей Б.

Поездка удалась! Очень много впечатлений, много узнали интересного. Теплое и ласковое море и прекрасная балканская кухня!!! Замечаний нет. Хочу особо отметить профессионализм наших пилотов и нашего замечательного гида Аелиту!!!

Светлана С.

Впечатление от поездки хорошеее. У каждого туриста своя цель, вот моя цель оправдалась. Получила массу впечатлений.

Виктор и Светлана А.

Впечатление хорошее. Высокий профессионализм гида и шоферов. Удачное планирование маршрута, интересные и познавательные экскурсии.

Турист

Поездка очень интересная и насыщенная. Очень понравились Сплит, Трогир и Дубровник. Особо хотелось бы отметить великолепную работу гида Фэлиты, ее дружелюбие, внимательность ко всем. Аэлита — украшение этого тура. И профессионализм водителей. В целом программа насыщенная и познавательная и на любой вкус.

Наталия С.

Замечательные экскурсии Брно, Братислава, белоснежные венецианские городки Трогир, Сплит, Оребич, Шибеник и Дубровник. Огромная благодорность Персона Тур, нилучших пожеланий в вашем деле. Молодцы!!! Вам повезет, если гидом будет Аэлита!

Лариса и Сергей Щ.

Мы побывали в сказке! Море удовольствия и впечатлений!!! Спасибо гиду Аэлите — настоящий профессионал и прекрасный человек!!! Спасибо водителям-ассам, здоровья им крепкого!! Всем довольны, желаем фирме «Персона тур» процветать!

Турист

Впечатления о поездке хорошие, советую добавить экскурсию в Венгрии.

Татьяна З.

Экскурсии интересные, обалденная природа, теплое море, хорошие экскурсоводы, замечательные руководитель группы и водители.

Валерий Ш.

В целом поездка сложилась удачно, погода хорошая, персонал: водители и гид — знающие свое дело. Места красивые, пляжи чистые с прозрачной водой, архитектура городов впечатляет, гостиница соответствует своим звездам. Безусловно увеличил бы время тура.

Светлана Б.

Поездкой осталась довольна, тур составлен интересно, профессиональная команда водителей и гида Аэлиты.

Сергей Б.

Я остался доволен всем. Экскурсии подобраны интересные, гид Аэлита и водители на высоком уровне выполняли свои обязанности.

Рита Ф.

Впечатление от поездки хорошее, было весело и интересно. Водители пунктуальны, экскурсии насыщены, со стороны гида все организованно отлично.

Олег Ф.

Насыщенный интересными фактами тур. Гид был очень интересный, внимательный, много важной информации по пути следования. Автобус комфортный.

 

HORVĀTIJA 18 – 28.08.2016

Галина Б.

Замечательно. Гиду Георгию огромное спасибо за четкость, организованность, дисциплину, доброжелательность, умение ладить с людьми и массу интересной информации. Не хватило одного дня на море.

Валерий Ш.

Поездкой вполне доволен. Ожидания оправданы. Работа водителей и гида на высоком уровне. Пожалуй, менять что-то не стоит, советовать не хватает мудрости.

Спасибо, дальнейших успехов на этом непростом поприще.

Елена М.

Замечательный тур, много впечатлений от увиденного, прекрасный гид, хороший организатор и много знающий о странах. Водители первоклассные — впечатлил переезд через перевалы гор! Все было чудесно! Можно добавить еще один день!

Евгения Д.

Поездка очень хорошая. Много увидели. Очень хорошие экскурсии. Прекрасная организация тура. Хотелось бы больше времени провести у моря, может стоит экскурсии делать через день? Но в целом — все хорошо. Спасибо!

Галина Щ.

Поездка понравилась. Хочется отметить работу гида Георгия- хорошее сопровождение экскурсий. Программа очень насыщенная, остается мало времени для пляжного отдыха. Было бы неплохо увеличить количество дней пребывания.

Алина М.

Мне очень понравилась поездка, было много интересных экскурсий, дружелюбная компания в автобусе. Жили в хорошем отеле со всеми удобствами. Гидами довольна. Побольше бы времени на отдых(купание-загар), а так в основном, все хорошо. Огромное спасибо Вам, Георгий!

Андрей М.

Отлично!!! Удалось посмотреть очень много интересных мест. Хочу отметить изумительную работу Георгия — отличный гид! Я бы увеличил тур на пару дней.

Ирена Р.

О поездке остались хорошие впечатления, положительные эмоции. Очень понравились достопримечательности и природа этих стран. Отличный гид и профессиональные водители. Условия проживания хорошие. 

Гиедриус Р

Поездка понравилась. Гид — супер! Водители — класс! Проживание отличное.

Хотелось экскурсию в Дубровник на целый день и больше свободного времени у моря.

Камилия Р.

Впервые еду на автобусе куда-либо в отпуск. Мне понравилось, добрались быстро. Все очень интересно рассказывали и показывали. Хочется больше личного времени, чтобы сходить на море.

Елена В.

В целом туром довольна, экскурсии интересные, отпуск использован не зря. Гиды в Братиславе, Трогире и Сплите, наш Георгий — люди, любящие свое дело!Молодцы водители — суперпрофессионалы! Так как здесь впервые- ничего бы не меняла.

Валерий М.

Превосходные впечатления, удачное сочетание отдыха и экскурсий, с гидом Георгием даже утомительные переезды могут быть увлекательными. Отдельная благодарность водителям за приятную дорогу. К туру замечаний нет. Я бы первый после приезда и последний перед отъездом дни сделал разгрузочными от экскурсий.

Наталья К.

Впечатления положительные: отдых удался, т. к. была замечательная погода, чистое море, отличный гид и много новых впечатлений. Георгию выделить премию!!!

Игорь В.

Тур — великолепный. Работа водителей — отличная. Работа гида — замечательная, образованный, начитанный человек- это редкость. Очень доволен!

Ульяна А.

Только положительные эмоции! Особенно впечатлили поездки в Боснию, Дубровник и полуостров Пелешац, Стон и Корчула. Теплое море, отличные отели и хорошая компания. Всем спасибо! Я бы увеличила количество дней в туре. Профессионализм водителей и нашего гида Георгия сделали столь дальнее путешествие легким и познавательным. 10 + !!!

Ольга Н.

Впечатления превосходные!!! Экскурсии отличные. Гид Георгий — бриллиант — глубочайшие знания истории Балкан, заботлив, корректен. Водителям рекомендую ехать в Турцию и обучить турецких водителей езде по горным дорогам. ПРОФИ! Спасибо!!! Путешествовать с такими профессионалами — просто удовольствие.

Михаил Н.

Все понравилось! Особенно работа Георгия и шоферов. Мне нравится именно темп, чтобы были все время заняты, побольше нагрузок. Замечаний нет, разве - что жарко было :)

Наталья Т.

Впечатление от поездки замечательное, увидела много нового, впечатлений масса. Было все просто супер! Руководитель группы просто класс!!!

Александр Т.

Поездка насыщенная, интересная, все понравилось. Водители — молодцы, Георгий — супергид!

Эрика Б.

Хорошо! Еще «не переварила» океан информации, рассказанной Георгием — пока что лучшим гидом, которого встречала, а еду не 1й раз. Еще бы поехала только с ним — отличная организация, спасибо!.Не хватило в туре еще 1 дня.

Нина А.

Прекрасная ознакомительная поездка по Балканам. Благодарность гиду Георгию за прекрасную организацию маршрута и содержательную информацию. Отдельное спасибо водителям за профессионализм. Рекомендую при сохранении всех экскурсий добавить еще пару дней отдыха на месте.

Лариса О.

Впечатления очень хорошие, превзошли все ожидания. Особенно хочется отметить высокий профессионализм Георгия — и как гида, и как организатора..

Валентин О.

Отличный продукт!!! Реальное соответствие цены/качества. Ваше стержневое преимущество — гид Георгий. Это глубокое информационное сопровождение даже для гурманов-путешественников. Продуманная логистика.

Светлана Ш.

Впечатления — замечательные. Еще долго будут раскладываться по полочкам памяти чудесные воспоминания о прекрасной Далмации. Водители хорошие, гид Георгий — человек, влюбленный во все, что он делает.

Алла Ц.

Долгожданная поездка удалась! Очень понравилось сочетание насыщенных дней и относительно ленивых. Ничего бы не меняла, все грамотно. Спасибо гиду Георгию — профессионал и очень интересный человек. Удачи Вам!

Юлия Л.

Все было отлично: гостиницы все устроили, более , чем ожидалось от 3*, водители — асы, с учетом сложности дорог. Спасибо им большое. Экскурсии все на высоте, но всех местных гидов затмил наш гид Георгий. Владение такой информацией по всей Европе и при этом рассказывать это не по бумагам, а из головы, с толикой юмора, со своей точкой зрения. Это было на столько интересно! Менять ничего не хотелось бы. Повезло и с группой: все были вместе, не терялись и не отставали. Спасибо !

Вероника Л.

Мне все понравилось! Были интересные экскурсии, гиды рассказывали все очень понятно. Все было красиво. Автобус комфортный был.

Sandra A.

Viss ļoti patika. Šajā tūrē varēju ne tikai sildīt vēderu saulē, bet arī apskatīt dažādas pilsētas. Liels paldies gidam!ļoti interesanti stāstija it īpaši ceļā.

Džinija P.

Man personīgi likās pārāk gaiš (ilgs) ceļš līdz galamērrķim – Neumai. Gribējas kādu dienu vairak pilnība pavadit pie jūras. Bija labi organizēta ekskursantu grupa. Ļoti apmerināja gida Georgija stāstījums un katra ikdienā nepieciešamu sīkumu izklāstījuma maniere. Liels paldies Georgijam un šoferīšiem!

Aigars V.

Ļoti pozitīvs iespaids no brauciena. Ar mūsu šoferiem un gidu var doties uz jebkuriem pasaules tūrēm. Paldies.

Iveta K.

Pozitīvas emocijas :) Paldies superīgajam gidam par izturību.

Olga D.

Viss patika. Vadītaji savas profesijas meistari.Teicams gids, vienmēr palīdzēs grūtā brīdī.

Andis V.

Brauciens kopumā lielisks, teicama gida darbība, labas ekskursijas, viesnīcas.

Inese V.

Iespaids pozitīvs. Autobusa šoferi profesionāli savā sfērā, grupas vadītajs arī.Ekskursijas arī bija labi noorganizetas.

Foto galerijas
EE Pāriet uz latviešu valodu Перейти на русский
Kategorijas